O nás

Ing. Magdalena Šetlíková (Churavá)

Vystudovala jsem ČZU obor Speciální chovy a (wildlife management) Management volně žijících zvířat. Mám dvouletou praxi jako hospitalizační sestra na veterinární klinice Jaggy Praha. Řadu let se zabývám kynologií a výcvikem psů, včetně výcviku vodících psů pro nevidomé. Mnoho let jsem působila jako instruktorka výcviku v ZKO Jinonice a momentálně vedu kurzy základního výcviku a školky pro štěňátka nebo hlídám pejsky v psím centru.

 

Kateřina Bínová

S pejsky jsem začala „pracovat“ v roce 1989. Od té doby jsem se střídavě věnuji různým odvětvím kynologie od výstav přes poslušnost, agility, obranu, pachové práce a loveckou a záchranářskou kynologii až po výcvik vodících a asistenčních psů a canisterapii. Řadu let jsem působila jako instruktor výcviku v několika ZKO a psích školách. V současnosti se se mnou můžete setkat při výcviku pejsků v Psím centru Pluto Praha 6.

 

 

Pár slov k výcviku a výchově psů:

Je známá pravda, že čím více dovedností pejsek umí, tím je ovladatelnější. A protože nudící se temperamentní pejsci nejsou obvykle moc příjemní společníci, je třeba je nějakou vhodnou formou „zaměstnat“. Samozřejmě s nimi můžeme běhat v parku nebo jim házet míček, ale tím u nich brzy „jen“ vybudujeme lepší kondici a zanedlouho budou potřebovat běhat a aportovat ještě víc, aby je to řádně unavilo. Každý sportovec, pokud sportuje příliš a bez patřičného zahřátí a protažení svalstva je náchylný k různým úrazům. A ty se bohužel nevyhýbají ani pejskům. Jako alternativu k fyzickému vyžití, které je bezesporu velice důležité a žádný pejsek by se bez něj neměl ocitnout (to by hraničilo s týráním), nabízíme pro pejsky cvičení zaměřená na různé hry, triky, čichání a „rozvíjení myšlení“ všeobecně. Při těchto činnostech pejsek spolupracuje se svým člověkem, společně tvoří tým a tím posilují vzájemné pouto, respekt a důvěru.

 

Comments are closed